SOUTĚŽNÍ ROČNÍK MLADÝCH HASIČŮ 2007/2008

Kolektiv mladých hasičů tvořilo v soutěžním roce 2007/2008 10 členů, tzn. jedno družstvo v kategorii starší. Toto družstvo se účastnilo jak celostátní hry Plamen, tak i Ligy mladých hasičů okresu Šumperk.

Celostátní hru Plamen jsme odstartovali již v roce 2007 závodem požárnické všestrannosti v Kolšově, kde jsme obsadili výborné třetí místo. Dalším závodem byla štafeta požárních dvojic a požární útok CTIF v dubnu 2008 v Troubelicích. Ve štafetě dvojic jsme obsadili 4. a v PÚ CTIF 7. místo. Soutěžní ročník hry Plamen jsme ukončili v květnu na okresní soutěži v Třeštině. Zde jsme obsadili ve štafetě 4x60m 3. místo, ve štafetě CTIF výborné 2. místo a v PÚ 4. místo. V celkovém pořadí hry Plamen ročník 2007/2008 jsme obsadili 3 místo.

Co se týče Ligy mladých hasičů okresu Šumperk, tato soutěž začala již v září 2007 ve Vikýřovicích tzv. trojbojem, což je střelba, běh na 60m překážek a uzlová štafeta. Na této soutěži jsme skončili sedmí. Další soutěží Ligy MH byl stále populárnější Šumperský Soptík, tj. 60m překážek, zde jsme vybojovali 10. místo. Poslední záležitostí ještě roku 2007 byla štafeta 8x50m v Klopině, kde jsme se umístili na 4. místě. Čtvrtým kolem ligy byla dovednostní štafeta v Rohli, kde jsme skončili 10., pátým kolem byla již zmiňovaná soutěž v Troubelicích, následovaná 10. místem na pohárové soutěži v Kolšově. Závěrečnou soutěží Ligy MH byl PÚ v Lesnici, zde jsme obsadili 10. místo a celkově tak v Lize MH skončili 7.

Samozřejmě jsme se účastnili i pohárových soutěží v Dolních Studénkách, kde jsme skončili osmí, v Bludově jsme skončili sedmí a největším úspěchem bylo vítězství na domácí pohárové soutěži. O prázdninách jsme si naplánovali putovní tábor a výlet, ale bohužel naše snaha skončila fiaskem, když se přihlásila jediná účastnice.